MVR20D751K-S
- Mfr.Part #
- MVR20D751K-S
- Datasheet
MVR20D751K-S
- Description
- VARISTOR 750V 10000A DISC 20MM H
- Stock
- 507
- Capacitance @ Frequency :
- 530 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 10 kA
- Energy :
- 420J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 460 V
- Maximum DC Volts :
- 615 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 825 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 675 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 750 V